Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza 4 stycznia 2020 r. o godz. 18:00 do Opery Krakowskiej na uroczystą inaugurację obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - Jana Pawła II podczas koncertu Śpiewajmy i Grajmy Mu! XI Kolędowanie z Janem Pawłem II: Tre Voci i Sopranissimo.

Wystąpią: trio Tre Voci oraz trio Sopranissimo. Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Arte Symfoniko.

Koncert poprowadzą Olimpia Górska oraz Bartłomiej Koszarek.

Bilety można nabyć na stronie ebilet

Z okazji obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - Jana Pawła II Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II przygotował hymn poświęcony upamiętnieniu tej rocznicy. Muzykę skomponował Romuald Lipko, do słów Marka Dutkiewicza. Utwór wykonają znani polscy artyści: Marek Piekarczyk, Mateusz Ziółko, Wojciech Cugowski, Kasia Moś, Natalia Rubiś oraz Dorota Osińska.

Prapremiera teledysku będzie miała miejsce podczas XI Kolędowania z Janem Pawłem II.


Tre Voci
Tenorzy Voytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak, Miłosz Gałaj, to artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy różne głosy i jedna wielka przyjaźń. Z takiej mieszanki stworzył się charyzmatyczny koktajl mołotowa, którego największym atutem są koncerty na żywo. Ich występy wypełnione są nie tylko pasją śpiewu, poczuciem humoru, ale także zaskakującymi wykonaniami różnych gatunków muzyki. Od opery, przez operetkę na przebojach muzyki rozrywkowej kończąc. To pierwszy i jedyny w Polsce zespół crossoverowy, zbierający oklaski na całym świecie. W swoim dorobku artystycznym mają występy u boku największych śpiewaków operowych. Można było ich zobaczyć na najbardziej prestiżowych scenach świata. Koncertowe spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech. A kiedy stają obok siebie, dzieje się magia.

Sopranissimo
Trzy śpiewaczki operowe, z których każda ma w swoim dorobku artystycznym wielkie sukcesy, zarówno na scenach polskich, jak i zagranicznych. Wspólnie postanowiły wykorzystać własny talent, pracowitość oraz umiejętności i połączyć je w niezwykły, muzyczny koktajl – urody, wspólnej pasji i harmonii. Można było je podziwiać już na wielu polskich scenach podczas różnych festiwali muzycznych, a także na deskach estrad i teatrów operowych m.in.: Teatru Wielkiego w Poznaniu, w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii Baltica w Słupsku, Filharmonii Częstochowskiej, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Krynickiej Orkiestry Zdrojowej i wielu innych. Wszystkie koncerty uwieńczone były owacjami na stojąco.

W październiku 2018 roku Sopranissimo zostało uhonorowane statuetką Super Wiktoria w kategorii „Odkrycie Muzyczne Roku”.

Kancelaria parafialna jest już czynna w godzinach urzędowania. Zapraszamy!

• Od 22.06.2020 r. w Archidiecezji Krakowskiej została wznowiona działalność Poradni Życia Rodzinnego oraz katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa w trybie stacjonarnym. Do poradni w naszej parafii obowiązują zapisy on-line. Adres strony: ftrodzinie.pl

• Sakrament Pokuty sprawujemy ponownie w naszych konfesjonałach. Prosimy aby spowiadać się w maseczkach, tylko z jednej strony tam gdzie umieszczony jest środek dezynfekcyjny i jednorazowe chusteczki. Prosimy by każdy użył środka dezynfekującego po spowiedzi.

Uwaga! Członkowie parafialnego Zespołu Wolontariuszy Caritas chętnie pomogą osobom starszym, samotnym w np. zrobieniu zakupów w tym trudnym czasie. Wystarczy zadzwonić na nr P. Krzysztof 506 891 633. Prosimy przekażcie informację sąsiadom, starszym samotnym którzy nie wychodzą z domu. Pomagajmy sobie wzajemnie!

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu | Hosting: Kylos