Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Wiele jest historii, które ukazują niezwykłość postaci Jana Pawła II, ale jedna z nich wyróżnia się swoją wyjątkowością i mistycyzmem. Mówimy tutaj o tajemniczych nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych przez Papieża Polaka na dachu Pałacu Apostolskiego niemal co piątek. To wyjątkowe miejsce, które niewielu zna, stawało się areną głębokiej modlitwy i refleksji, w której Jan Paweł II oddawał się kontemplacji nad Męką Pańską.

Ojciec Święty, znany z głębokiej więzi z Krzyżem, zaskakiwał swoją skromnością, wybierając to nietypowe miejsce do praktykowania Drogi Krzyżowej. Na dachu Pałacu Apostolskiego znajduje się czternaście stacji, każda z nich wykonana na polecenie Pawła VI. To właśnie tam Jan Paweł II odprawiał swoje nabożeństwo, w ciszy i skupieniu oddając się modlitwie.

Nieliczni cieszyli się przywilejem uczestniczenia w tych modlitwach, a jednym z nich był Adam Bujak, który miał zaszczyt sfotografować Papieża w tym niezwykłym miejscu. Jego fotografie oddają pełnię dramatu i głębię przeżyć Jana Pawła II, który krocząc od stacji do stacji, ukazywał na swojej twarzy cierpienie, zdając się osobiście przeżywać Mękę Chrystusa.

Droga Krzyżowa na dachu Pałacu Apostolskiego staje się symbolem nie tylko osobistej wiary Papieża, ale także jego pokory i oddania Bogu. Ubierając się na czarno, Jan Paweł II nie tylko ukazywał swoje uczucia, ale także troszczył się o swoje bezpieczeństwo, unikając bycia łatwym celem dla potencjalnych snajperów.

Książka „Via Crucis” ukazuje nie tylko unikatowe fotografie z tych niezwykłych nabożeństw, ale także zawiera głębokie rozważania Drogi Krzyżowej autorstwa samego Papieża Polaka. Teksty dwóch Dróg Krzyżowych, datujące się na lata 1976 i 2000, pozwalają czytelnikom wyruszyć na nabożeństwo Drogi Krzyżowej razem ze świętym Papieżem, odkrywając jego wewnętrzne doświadczenia i głęboką relację z Chrystusem.

Jest to nie tylko książka, ale także podróż przez tajemnicę wiary, ukazująca nieznane aspekty życia duchowego Jana Pawła II. To zaproszenie do refleksji nad własnymi przeżyciami Pasji i Zmartwychwstania, prowadzone przez samego Papieża, który oprócz bycia nauczycielem był także świadkiem nadziei i miłości Chrystusa. Droga Krzyżowa na dachu Pałacu Apostolskiego staje się zatem nie tylko zapisem modlitwy, ale także źródłem inspiracji i duchowej głębi dla wszystkich, którzy pragną zgłębić tajemnice Krzyża i Zmartwychwstania.

Myśl św. Brata Alberta

O, jakże to pięknie i dobrze, tak ciężko i boleśnie konać i umierać, bo tak właśnie Pan Jezus ciężko, długo i boleśnie na krzyżu konał i umierał. Ja bym sobie z całego serca podobnej śmierci życzył.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

356067
Dzisiaj: 70
Wczoraj: 891
Ten miesiąc: 9,411