Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Uwaga Kraków! Rozpoczęliśmy realizację nowego projektu pn. „Opieka nad seniorem w miejscu zamieszkania ASYSTENT 85+”, który finansuje Gmina Miejska Kraków.

Zachęcamy do zgłoszenia wszystkie osoby potrzebujące wsparcia w wieku 85+ mieszkające w Krakowie (zapewnimy opiekę asystenta dla 50 osób).

Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem tel. 512-914-645 w godzinach 10.00- 14.00 od poniedziałku do piątku.

Usługi asystenta w szczególności polegać będą na pomocy uczestnikom zadania w:
- w wyjściu, powrocie oraz dojazdach w wybrane przez uczestnika zadania miejsce (np. dom, praca, placówki kulturalne, świątynie, placówki służby zdrowia)
- w wyjściu na zajęcia rehabilitacyjne
- zakupach z aktywnym udziałem uczestnika przy ich realizacji
- załatwianiu spraw urzędowych
- nawiązywaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju instytucjami i organizacjami
- korzystaniu z dóbr kultury

Usługi asystenta realizowane będą przez 7 dni w tygodniu, w godz. 7-22. Limit wizyt u jednego uczestnika to 2 wizyty w tygodniu.

• Szczegóły...

Kancelaria parafialna jest już czynna w godzinach urzędowania. Zapraszamy!

• Od 22.06.2020 r. w Archidiecezji Krakowskiej została wznowiona działalność Poradni Życia Rodzinnego oraz katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa w trybie stacjonarnym. Do poradni w naszej parafii obowiązują zapisy on-line. Adres strony: ftrodzinie.pl

• Sakrament Pokuty sprawujemy ponownie w naszych konfesjonałach. Prosimy aby spowiadać się w maseczkach, tylko z jednej strony tam gdzie umieszczony jest środek dezynfekcyjny i jednorazowe chusteczki. Prosimy by każdy użył środka dezynfekującego po spowiedzi.

Uwaga! Członkowie parafialnego Zespołu Wolontariuszy Caritas chętnie pomogą osobom starszym, samotnym w np. zrobieniu zakupów w tym trudnym czasie. Wystarczy zadzwonić na nr P. Krzysztof 506 891 633. Prosimy przekażcie informację sąsiadom, starszym samotnym którzy nie wychodzą z domu. Pomagajmy sobie wzajemnie!

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu | Hosting: Kylos