Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Dlaczego warto pojechać do GRECJI?

1. Aby przemierzyć niezwykły szlak Św. Pawła, podążać Jego śladami właśnie tu, gdzie Apostoł Narodów modlił się i nauczał rozprawiając o królestwie Bożym.

2. Aby podziwiać najsłynniejsze zabytki, jak m.in. Akropol stanowiący wykładnię cywilizacji, mitów i religii starożytnej Grecji; stanowisko archeologiczne w Delfach, gdzie przemawiała wyrocznia Apollina; Olimpia będąca ośrodkiem kultu Zeusa oraz miejscem służącym igrzyskom olimpijskim od 776 roku p.n.e.; Meteory - słynne klasztory na skałach oraz Athos, czyli tzw. „Święta Góra". To tylko niektóre z miejsc, które ukazują bogatą kulturę Grecji, która przemówi nie tylko do miłośników mitologii.

3. Żeby dobrze zjeść. Świeże ryby i owoce morza, pachnące zioła, wyśmienite sery – Grecja słynie z rewelacyjnych lokalnych produktów. Nie można zapomnieć również o oliwie z oliwek, która uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Grecka kuchnia jest bardzo smaczna i nikt nie wróci stamtąd głodny.

4. Żeby poznać Greków – ich kulturę i tradycje. Zauważmy jak spokojnie żyją Grecy, bez pospiechu, zawsze mają na wszystko czas i przy tym są niezwykle życzliwi i uśmiechnięci. Grecy są jednym z najbardziej gościnnych i otwartych narodów świata.

5. Pogoda gwarantowana! ;) W Grecji przez okres od maja do października mamy gwarancję ciepła i słonecznej pogody. Na kontynencie, półwyspie Chalkidiki i większości wysp, średnie temperatury w maju i październiku osiągają 23-24 st. C.

6. Żeby pójść na „wieczór grecki”. Grecy potrafią się świetnie bawić, kochają taniec, śpiew i biesiadowanie. Są niesamowicie gościnni!

GRECJA bez wątpienia jest jednym z najbardziej malowniczych europejskich krajów. Każdy jej region ma swoją specyfikę. Zachwyca nas nie tylko historia i architektura, ale także przepiękny krajobraz, plaże oraz niezwykle przyjemny klimat. Grecja to także wymarzony kierunek dla fotografów.

Tu, na styku Wschodu i Zachodu, miały swoją kolebkę architektura, rzeźba, muzyka, literatura, teatr, nauka, etyka czy prawodawstwo. Starożytna kultura grecka była jednym z głównych źródeł inspiracji ludzkości w kolejnych wiekach jej rozwoju - aż po dzień dzisiejszy.

Zapisy w kancelarii lub zakrystii z zaliczką 1.000 zł.
Cena: 3.490 zł/os. - zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, wylot z Krakowa!

Szczegółowy program

Kancelaria parafialna jest już czynna w godzinach urzędowania. Zapraszamy!

• Od 22.06.2020 r. w Archidiecezji Krakowskiej została wznowiona działalność Poradni Życia Rodzinnego oraz katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa w trybie stacjonarnym. Do poradni w naszej parafii obowiązują zapisy on-line. Adres strony: ftrodzinie.pl

• Sakrament Pokuty sprawujemy ponownie w naszych konfesjonałach. Prosimy aby spowiadać się w maseczkach, tylko z jednej strony tam gdzie umieszczony jest środek dezynfekcyjny i jednorazowe chusteczki. Prosimy by każdy użył środka dezynfekującego po spowiedzi.

Uwaga! Członkowie parafialnego Zespołu Wolontariuszy Caritas chętnie pomogą osobom starszym, samotnym w np. zrobieniu zakupów w tym trudnym czasie. Wystarczy zadzwonić na nr P. Krzysztof 506 891 633. Prosimy przekażcie informację sąsiadom, starszym samotnym którzy nie wychodzą z domu. Pomagajmy sobie wzajemnie!

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu | Hosting: Kylos